Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj,

já se jmenuji TIM,

teda jmenuji se úplně jinak (mám na to papíry), ale takhle mi říkají u nás doma. Narodil jsem se 13.března 2006 a bydlím s celou svojí smečkou v "Kameňáku". Ale jak k tomu všemu došlo :

Tak na počátku všeho bylo přání mladších členů smečky (Toma a Honzíka) mít doma nějaké zvířátko. Dospělá část smečky (mamka a Roman) dlouho přemýšlela, jaké vlastně zvířátko budou doma mít. Po mnoha debatách byl vybrán pes. Argumenty babičky o naší lenosti a pohodlnosti nás šokovaly, protože mamka nesměla mít doma nikdy žádné zvířátko.Teď se vrhneme na to, jak probíhal výběr a proč zrovna JÁ (welshterrier).

Jakého psa? Tak tuto otázku mamka s Romanem řešili dlouho(jeden večer) a nebyl to vůbec lehký úkol. Mamka měla ze psů vždycky strach a Roman zase měl se psy dost zkušeností a o plemeni měl celkem jasno. Měl to být terriér. Z výběru poměrně rychle vypadl Americký Stafordšírský Terriér (AST), kterého už Roman měl a chtěl by ho znovu, ale přece jen musel přistoupit na námitky naší mamky, kdo ho bude vodit, jak je veliký, kam s námi bude moct, aby se nepral atd....

Následovaly jiné návrhy a v užším kole zůstal welsh a Jack Russell Terrier. Zde už mamka váhala, a nakonec po přečtení různých stránek o obou plemenech, zvolila welshe.Víc se jí líbil. Nejvíc jí v tom rozhodování zviklaly stránky o Hepině.

(koukněte na ní zde: Hepina)

A tak přišel ke slovu internet a zejména Google. No, a jako naschvál jsem už byl na světě a volný. Mamka ani nestačila moc protestovat a celá smečka se na nás všechny(měl jsem ještě nějaké sourozence) přijela podívat a já jsem vyhrál. A tak jsem teď v Kamenném Újezdě u Rokycan a mám se moc dobře.