Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tim - Období okolo 1 roku

16. 1. 2008

Timovi je rok.

V tomto období nám dává docela dost zabrat. Jeho "EGO" začíná narůstat a dává nám najevo, kdo bude v naší smečce pánem.

Projevuje se to zejména jeho neochotou poslouchat naše povely. Jeho rychlost pohybu při přivolání je "úžasná". Stále více ho zajímají různé pachy, kterých je na vycházce samozřejmě spousta a odvolat ho od zajímavé koňské hromádky je umění. Začne fungovat v okamžiku, kdy vidí jak se k němu blížíme s výrazem naštvanosti a rozhodnuti ho potrestat za neposlušnost. V tento mokamžik se "přiřítí" zpět a tváří se "já nic, já muzikant". Když vidí, že to nepomůže, bleskově se otočí na záda a dá najevo svoji podřízenost ( ale ne s ocasem mezi nohama, tím vesele mlátí).

Zůstává stále veselým aportérem a neunavitelným společníkem pro veškeré naše aktivity. Jeho neunavitelnost je nekonečná. Teda dokud si nelehne do svého pelíšku.

Máme za sebou první trimování (doteď jsme ho jen stříhali) a byla to hrůza. Nebýt Romanově přítomnosti po celou dobu pobytu u naší "holičky", tak jí asi sežral. Ale byl krásný. Otrimovat jsme ho museli kvůli výstavě. Pojedeme na výstavu do Českých Budějovic. Roman ho začal učit chodit na předváděčce a stát na povel. No, to chození jim docela jde , ale postoj... no, hrůza. Mají co pilovat.